>§ RULES ↓

PRAVIDLA a NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD WEBŮ OXAREN a FÓRA OXAREN


NOVÝ KODEX PLATNÝ OD 4.1.2018 (podle původního znění z 1.1.2010 nyní upravený)
+ Obecná pravidla diskuse na stránkách patřících pod hlavičku OXAREN ↓

!! od 1.1.2016 platné též pro weby: modrokvitek.cz, lionna2.modrokvitek.cz a subdomény nazev.oxaren.cz !!


 • Cílem diskusí na těchto stránkách je poskytnout co největší prostor, kde se lidé mohou setkávat a vyměňovat si své názory či postřehy. Žádné téma není tabu, každý názor je vítán.
 • Aby ovšem tento prostor mohl existovat, musí v něm platit určitá pravidla. Tím, že člověk vstupuje do diskuse, vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat. V opačném případě si moderátoři vyhrazují právo bez předchozího upozornění mazat nevhodné příspěvky či jejich části popř. odepřít přístup tomu, kdo je opakovaně porušuje.
 • Základní principy jsou tři: dodržování zákonů, zákaz zneužívání tohoto prostoru ke spamování či komerčním aktivitám a slušnost.
 • Buďme partnerem do diskuse.
  Prosíme vás, abyste k ostatním přistupovali s úctou, neútočili na ně, nezneužívali diskusí k výhrůžkám, obtěžování, nevnucovali své názory ostatním.
 • Příspěvky podněcující k násilí a nenávist ke konkrétním lidem, skupinám obyvatelstva, zejména pak k etnickým či náboženským skupinám, jakož i příspěvky obsahující obscenity a vulgarismy jsou zakázány.
 • Zakázané je psaní příspěvků pod cizím jménem, vydávání se za zaměstnance, či člena OXAREN, jakož i jinou (zejména veřejně činnou) osobu.
 • Není dovoleno zaplavovat diskuse neustále stejným textem či textem s tím samým věcným obsahem. To platí i pro opakované odkazy na stejnou webovou stránku a pro grafické ztvárnění, jehož cílem je přitáhnout zvláštní pozornost (např. psaní celých textů velkými písmeny)
 • Je nepřípustné propagovat v diskusích komerční produkty či soukromé firmy (pokud to přímo nesouvisí s podstatou diskuse) či zveřejňovat na ně odkazy. Vzhledem k tomu, že není možné přesně definovat, co ještě souvisí s diskusí a co už je záměrná propagace, vyhrazují si moderátoři právo toto posuzovat ad hoc.
 • V případě citací je třeba uvádět autora či odkaz na zdroj.
 • Dodržujme zákony
  Každý diskutující je zodpovědný za dodržování všech zákonů a právních norem, které platí v zemi, kde žije. Zvláště chceme upozornit na možný konflikt se zákonem v případě publikování materiálů odkazujících na dětskou pornografii, porušujících autorská práva, propagujících nelegální drogy. Moderátoři si vyhrazují právo posoudit, kdy je příspěvek už za hranicí zákona.
 • Materiály zveřejněné na stránkách OXAREN jsou chráněny autorským zákonem a jejich další šíření je možné jen se souhlasem vydavatele. Pokud je chcete použít, kontaktujte nás, prosím.
 • Buďme zodpovědní
  Oxaren.cz a ostatní stránky pod hlavičkou Oxaren nepřebírají odpovědnost za obsah jednotlivých příspěvků. Pokud máte podezření, že někteří diskutující porušují zákony či tento kodex, napište nám prosím.
 • Při posuzovaní informací uveřejněných diskusních fórech mějte na paměti, že není v silách Oxaren ověřovat jejich pravdivost. Zvažujte jejich důvěryhodnost dřív, než na jejich základě podniknete jakékoliv kroky.
 • Obsah některých internetových stránek, na které diskutující odkazují, může být nevhodný pro děti. Doporučujeme rodičům, aby sledovali, kam se jejich děti na internetu připojují.

SPECIFICKÁ PRAVIDLA NA WEBECH A FÓRECH OXAREN
„Slušné chování je základem k úspěchu“


– Pokud reagujete na příspěvek, který vás nějak pohoršil, snažte se používat rozumné výrazy a rozhodně ne nadávky nebo vulgarismy. Každý je jenom člověk a každý má svůj názor, tak se navzájem zkuste trochu respektovat.
Pište komentáře, které nejsou v rozporu se zásadami slušného chování a platnými zákony.

– Nejsou tolerovány vulgární komentáře ani komentáře napadající rasové, náboženské či jiné skupiny.

– Citace používejte pouze v případě, že odpovídáte na příspěvek, který se po odeslání nebude nacházet hned nad vaší odpovědí. A pokud už citace použijete, zkuste je alespoň zkrátit na vhodnou délku. Zde na webu ale máte možnost používat vlákna tlačítkem ODPOVĚDĚT u konkrétního příspěvku, proto CITACE není nutná.

– Reklamní příspěvky nebo jiné pokusy o propagaci výrobků, webů atd. budou ihned mazány. Rovněž je zakázáno umísťovat reklamní bannery a více odkazů (například na internetové obchody) do podpisů. Pokud už nějaký web provozujete, můžete si jej propagovat na Vašem webu.

– hledá te li něco a pokud máte nějaký problém, zkuste nejprve použít funkci Hledat (ve vedlejším menu).

– Uživatel je odpovědný za obsah svých příspěvků. ADMINISTRACE OXAREN si vyhrazuje právo odstranit každý příspěvěk, fotografii. které jsou v rozporu s výše zmíněnými pravidly. Případně může zablokovat Uživateli porušujícímu pravidla přístup na Fórum a Stránky na dobu určitou či neurčitou, popř. mu blokovat jeho IP ADRESU pro přístup. Administrace si vyhrazuje právo odstranit část nebo celý příspěvek a omezit přístup do Fóra jakékoliv osobě bez jakéhokoliv vysvětlení nebo předchozího oznámení.

– Každý uživatel je povinen napříč celým webem dodržovat stanovená pravidla.
o tom, zda-li došlo k porušení pravidel, případně k porušení dobrých mravů a o případných postizích rozhoduje administrátor webu či fóra nebo moderátoři; jejich rozhodnutí je konečné!!


KOMENTÁŘE – DŮLEŽITÉ INSTRUKCE


 • V komentářích se prosím laskavě podepisujte svým pravým jménem,
  anonymní komentáře budou mazány !! děkuji za pochopení.
 • KOMENTÁŘE MAJÍ OMEZENÝ POČET ZNAKŮ – PROSÍM KONTROLUJTE SI JESTLI SE VÁM DO KOMENTÁŘE PO POTVRZENÍ PROPSALO VŠE CO JSTE NAPSALI.
  POKUD NE, POKRAČUJTE KOMENTÁŘEM HNED POD.
 • NEŽ NĚCO OKOMENTUJTE PŘEČTĚTE SI NEJDŘÍV OPRAVDU VŠE CO TU JE NAPSANÉ A NAPRINTOVANÉ,
  A HLAVNĚ SI ČTĚTE LASKAVĚ I KOMENTÁŘE LIDÍ CO TU BYLI DŘÍVE NEŽ VY
 • sledovat nové příspěvky pomocí RSS  („stranka.cz“/rss-komentare.xml) DOČASNĚ MIMO PROVOZ

Pravidla diskuse – OBECNĚ A JASNĚ 

Diskuse je zde na celém webu moderována a platí pro ni výše, ale i níže uvedená pravidla.


 1. Pište pokud možno bez pravopisných chyb. Text je lépe čitelný a je jednoduší na něj odpovědět.
 2. Pište s háčky a čárkami. Delší text rozdělte do odstavců. Používejte větnou interpunkci.
 3. Text psaný velkými písmeny nebo nadměrně formátovaný text je považován za výstřední a může být odstraněn.
 4. Pište slušně. Sprostá slova budou odstraněna.
 5. Příspěvky s komerčním podtextem budou odstraněny nebo redukovány.
 6. Pokud se příspěvek nebude týkat tématu, může být odstraněn.

Co je zapovězeno na tomto webu, fóru a ostatních webech OXAREN v bodech


 • uveřejňovat příspěvky, které jakýmkoliv způsobem porušují zákony ČR nebo zákony země, v níž se diskutující momentálně nachází.
 • urážet, pomlouvat či vyhrožovat komukoli násilím.
 • podněcovat nenávist k jednotlivcům nebo skupinám obyvatel, zejména na základě národnostní, rasové nebo náboženské příslušnosti.
 • vyjadřovat se vulgárně nebo obscénně.
 • vydávat se za někoho jiného.
 • opakovaně vkládat stejné příspěvky (tzv. tapetování).
 • zneužívat diskuse k šíření reklamy a spamu.
 • vkládat odkazy na stránky s nelegálním obsahem.
 • chatovat (psát do komentářů: „Ahoj honzo, jak se máš?“ a pod.) a uveřejňovat příspěvky či odkazy, které nesouvisejí s tématem článku.

Uživatelé, kteří budou výše uvedená pravidla porušovat, proto musejí počítat s tím, že jim může být přístup do názorového fóra na neomezenou dobu zablokován. Redakce si zároveň vyhrazuje právo zasahovat do obsahu fóra a příspěvky podle vlastního uvážení odstraňovat. Redakce také nemusí otevírat fórum ke každé zprávě, případně může existující fórum kdykoli uzavřít.
U každého vašeho názoru (diskusního příspěvku) bude povinně zveřejňováno vaše jméno, příjmení a město dle uvedených registračních údajů.


Upozornění: pokud se odehrává k nějakému tématu diskuze na sociální síti facebook, nebo jinde, Já jako autor diskuzi mohu kopírovat pomocí Prt Sc a umístit jí zde na webu. V tomto případě, diskutující nejsou v žádném případě anonymyzováni (není zakrýváno jejich jméno ani fotografie) za své názory plně zodpovídají. Diskuze na soc.síti není braná jako soukromá záležitost proto může být zde zveřejněna! Pokud si autoři příspěvků budou přát své jméno, profilovou fotku, nebo obojí skrýt, musí podat písemnou žádost přes PM (personal message), a uvést přesný a jasný důvod.
Administrace (Michael Bok, Pavlína Boková, Petr Borusík) není povinen jejich žádosti vyhovět.


!!! POZOR !!! JE PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO Z WEBU KOPÍROVAT TEXTOVÝ OBSAH, ČI FOTKY A NEBO OBRÁZKY A UMISŤOVAT HO JINDE. POVOLENO POUZE POKUD NÁS KONTAKTUJETE A MY SOUHLASÍME !!!.
NAPIŠ V TOMTO PŘÍPADĚ EMAIL SE ŽÁDOSTÍ NA : theoxaren(zavinac)gmail.com . Pokud si všimnete, že na cizím webu se nachází Náš obsah tohoto OXAREN webu, neprodleně taktéž NÁS kontaktujte na výše uvedenou emailouvou adresu !!!


VŠECHNA VÝŠE STANOVENÁ PRAVIDLA SVORNĚ DODRUŽUJTE, AŤ PŘEDEJDETE JAKÝMKOLI PROBLÉMŮM PŘI POHODLNÉM PROHLÍŽENÍ TOHOTO WEBU. 🙂 Michael Bok – Hlavní Administrátor (v Plzni dne 4.1.2018)